AKTUÁLNÍ NABÍDKAFINANCE

DIP | Dlouhodobý investiční produkt 

Dlouhodobý investiční produkt DIP investování

Proč si založit DIP?

Penzijní připojištění existuje od roku 1995 a bylo možné sjednávat do 30.11.2012. Od té doby do tohoto programu není možné vstoupit a nadále se v něm nachází necelých 3 milionů účastníků. Penzijní připojištění umožňuje vybrat po 15 letech trvání 50 % svých vlastních příspěvků. Největší výhodou a nevýhodou tohoto spoření je garantovaný výnos, resp. garance nezáporného zhodnocení. V portfoliu penzijních fondů jsou z 95 % bezpečné státní dluhopisy.

Dlouhodobý investiční produkt DIP Proč I

Investujte na období renty moderně, efektivně, flexibilně a přesně podle svého. Alternativa i doplnění k tradičnímu penzijnímu připojištění či doplňkovému penzijnímu spoření.

Výhody DIP

Jednou z výhod je to, že DIP je oproti tradičním penzijním produktům modernější, flexibilnější a bere více ohled na klienty. Příspěvky lze zvyšovat, snižovat nebo dokonce pozastavit podle potřeby klienta.

Hlavní rozdíl mezi DIP a jinými penzijními produkty je ten, že v případě DIP je podpora od státu nepřímá, ve formě daňových úlev nebo výhod. Nebudete tedy dostávat peněžní podporu či příspěvky. Jedná se o daňové zvýhodnění. DIP totiž nabízí možnost odečíst si ze základu daně své náklady na DIP, a to až do výše 48 000 Kč za rok. Pokud tedy budete investovat 4 000 Kč měsíčně, na dani ušetříte 7 200 Kč za rok.
.

Další daňovou úlevou je příspěvek zaměstnavatele. Máte možnost daňové uznatelnosti příspěvku zaměstnavatele, a to až do ýše 50 000 Kč za rok. Tento příspěvek bude osvobozen od daně ze závislé činnosti. Zaměstnanec se tak bude moci rozhodnout, kam příspěvek zaměstnavatele bude směřovat.

Jediné dvě podmínky, které musíte splnit, abyste mohli čerpat daňové výhody DIP,  jsou:

✔  Smlouva musí trvat alespoň 10 let

✔ Prostředky nesmíte vybrat před dosažením věku 60 let (pozitivní je, že výnosy při výběru v 60 letech nemusíte zdaňovat).

Důležité je také zmínit, že DIP by se dal označit spíše jako „režim“ nikoliv produkt. Klient má totiž na výběr z velkého množství investičních produktů, které se mohou do „režimu“ DIP zařadit. Což je další výhoda – nabídka nebude tolik omezená jako u klasického penzijního spoření. Můžete si vybírat z různě rizikových produktů, které mohou mít vyšší očekávaný výnos při stejné nebo menší nákladovosti a volatilitě. Zde je výčet typů investic, které lze do DIP zařadit:.

✔ Cenné papíry kolektivního investování (podílové fondy)

✔ Investiční cenné papíry a nástroje peněžního trhu (akcie, ETF a další cenné papíry dostupné na burze či přes aplikaci BWM)

✔ Peněžní prostředky (hotovost)

✔ Dluhopisy vydané členskými státy EU, jejich centrálními bankami nebo komerčními bankami se sídlem v EU

Jak si DIP sjednat?

Jak si sjednat dlouhodobý investiční produkt DIP